Маңғыстау облыстық тарихи- өлкетану музейінің Жаңаөзен қалалық филиалы

1993 жылы 26 мамыр күні облыс әкімінің шешімі бойынша Жаңаөзен қаласында облыстық музей филиалының ашылуы жөнінде № 502 қаулысы  шықты.

1995 жылы 9 мамыр күні мұражай толықтай жаңартылып, Жаңаөзен қала әкімі Машани Әбілханов пен музей меңгерушісі Әмірстан Байтуаровтың ықпалымен ескі кітапхана ғимаратында музей үйі ашылды.

2010 жылдың сәуір айынан бастап «Жол картасы» бойынша ескі музейдің қазіргі заман талабына сай күрделі жөндеу жұмыстары жүргізілді.

Музей үш бөлімнен тұрады. Бірінші және екінші бөлім мұнайшылар залы. Үшінші бөлім этнография залы.

Маңғыстау облыстық тарихи- өлкетану музейінің Жаңаөзен қалалық филиалы

Маңғыстау облыстық тарихи - өлкетану музейі

Маңғыстау... Тарих пен табиғаттың бірге толғаған тамаша дастаны, бірге салған таңғажайып суреті, бірге шерткен тағылымды шежіресі. Оны таңданбай көріп, там­санбай түсінуің мүмкін емес...