"Жарияланбаған соғыс жадымызда!" әскери-тағылымдық кездесуі

Ауғанстан соғысы – Кеңес Одағы тұсындағы тарихтың ең қайғылы беттерінің бірі. Он жылға жуық бөтен елдің мүддесін қорғаған Ауғанстандағы шектеулі контингент әскерлері құрамында Қазақстаннан 22 269 жауынгер интернационалдық міндетін атқарды. Олардың 924-і сұрапыл шайқаста ерлікпен қаза тапты, 21 адам хабар-ошарсыз кетті, мыңдаған жігіт елге мүгедек болып оралды. Қаншама қазақ отбасына қасірет әкелген айдаладағы Ауғанстан соғысы біз үшін осылай аяқталған болатын. Сондықтан жыл сайын бұл күні табаны күректей он жылға жуық созылған соғыста қаза болған қаруластарының қабіріне барып тағзым етіп, еске алады, сүйегі шет елде қалғандарға бағыштап құран оқылады. Ресми деректер бойынша, Маңғыстау облысынан Ауған соғысына 440 адам қатысып, оның 8-і қаза тапқан.

Бүгін, 12 ақпан күні, біздің өлкемізде тұратын ауған соғысының ардагерлерімен жүздесіп, отансүйгіштік рухтағы әңгімелерін тыңдау үшін музейге №6656 әскери бөлімінің сарбаздары мен қала мектептерінің оқушылары жиналды. Кездесуде ардагерлер Жұмабек Өтегенов, Махмұт Қаражанов, Қартбек Дүйсенбаевтар Ауғанстанда көрген соғыс туралы естеліктерімен, өлең-жырларымен бөлісіп, көрермендердің сұрақтарына жауап берді. Ардагер ағалар бейбіт күннің сарбаздары мен бүлдіршіндерге ашық аспан тілеп, баталарын берді. Жыл сайын дәстүрлі түрде өтетін бұл кездесудің өскелең ұрпаққа патриоттық тәрбие берудегі маңызы зор.

Жарияланған күні: 12-02-2019