27 маусым күні Мемлекеттік хатшы М.М.Тәжин төрағалық еткен кеңесте күн тәртібінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасын іске асыру және оның тиімділігін одан әрі арттыру шаралары туралы мәселе қаралып, Республиканың Мәдениет саласына серпіліс беру мақсатында арнайы тапсырмалар берген болатын. Еліміздегі музейлерге "Мзей түні" шарасын жиі өткізу туралы мәселе көтерілді.

20 қыркүйек күні Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейі аталған мәдени шараны Ақтау қаласының туған күніне орайластырып өткізді. Бұл түнде еліміз бойынша Маңғыстау облысынан осымен екінші рет табылып отырған суасты алып тіршілік иесі - ихтиозаврдың сүйегі көрмеленіп, алғаш рет көрермендер назарына ұсынылды. Сонымен бірге қала күніне орай "Қалам менің - мақтанашым" атты фотокөрме және 60-жылдардың басындағы кеңестік тұрмыстың көрінісі келтірілген шағын Ретро-көрме жасақталды. Сүйікті қаланың байырғы тұрғындары мен қонақтары көрмелерді белсенді тамашалап, жоғары бағасын берді. Болашақта бұл шара жалғасын табатын болады.

"Үздік экскурсовод" сайысы

18 мамыр - Халықаралық музей күніне орай облыстық музейде музей-бөлмесі бар мектептердің оқушылары арасында "Үздік экскурсовод" сайысы өтті.

Жарияланған күні: 17-05-2019