«Амалдан ақ тілек»

15-17 наурыз аралығында Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану мұражайында қазақ және орыс тілдерінде «Амалдан ақ тілек» атты мерекелік шара өтті. Шараға Ақтау қаласының мектеп оқушылары қатысты.

Шара басында балаларға ұлттық ойындар ойнатылды (тоғыз құмалақ, арқан тарту, асық ату, 5 тас, сақина салмақ, арқаламақ, алтыбақан тебу).     Биылғы тауық жылының бойындағы қасиеттер айтылып, ырым-тиымдар, жұмбақ-жаңылтпаш айтудан, қазақтың ұлттың бұйымдарын, саба, торсық, ат әбзелдерін, киіз үй жабдықтарын атап көрсетуден, асық атудан, сақина салудан, 5 тастан жарыстар өткізіліп, белсенді қатысқан оқушылар алтыбақан тебу мүмкіндігіне ие болды.

Жарияланған күні: 17-03-2017