«Маңғыстау өңірінде дәстүрлі діннің қалыптасуы» тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану мұражайы жас ұрпақ санасына дін мен діни экстремизм ұғымдарының айырмашылығы, қазіргі таңда өзекті тақырыпқа айналған Ислам діні мен Ислам атын жамылған экстремистік бағыттағы ағымдардың алдын алу мақсатында «Маңғыстау өңірінде дәстүрлі діннің қалыптасуы» тақырыбында ақпан айының 12 күні дөңгелек үстел өткізді.

Бұл шараға  қаладағы дінтану пәнінің  ұстаздары,  оқушылар , студенттер шақырылды.

Дөңгелек үстелге қатысқан  Маңғыстау облыстық Дін істер басқармасы жанындағы ақпарат талдау орталығының бөлім басшысы Жұлдыз Якубқызы, 17 ш/а қалалық Бекет ата  мешітінің бас имамы Дүйсен қажы, Ислам Университетінің түлегі, дінтанушы Марат Бақбергенұлы, Ш.Есенов атн. КМТжИУ-нің «педагогика және психология» кафедрасының доценті Маңғыстау өңірінің мешіт медреселері туралы ғылыми еңбек жазған Ш.Сапарбайқызы, өлкетанушы О.Көшбайұлы  жиналған көпшілікке Маңғыстау өлкесіндегі дәстүрлі дін өкілдері туралы, алғашқы мешіт-медреселер туралы, имандылық иірімдері, жас ұрпақ тәрбиесі туралы құнды пікірлерін ортаға салды.

Жарияланған күні: 13-02-2016

"Үздік экскурсовод" сайысы

18 мамыр - Халықаралық музей күніне орай облыстық музейде музей-бөлмесі бар мектептердің оқушылары арасында "Үздік экскурсовод" сайысы өтті.

Жарияланған күні: 17-05-2019

Киіз үй - ұлттық құндылықтар қазынасы

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің мәртебесін көтеріп, мерейін тасытып жүрген басты қызметтерінің бірі - көшпенділердің қасиетті баспанасы киіз үйді насихаттау, дәріптеу, өскелең ұрпақты осынау ұлы мұраның лайықты мұрагері болуға баулу. Ендеше, музейдің ұйымдастыруымен дәстүрге айналған киіз тігу сайысы биыл да жоғары деңгейде өтті.

Жарияланған күні: 25-04-2019

Күмбір күйге бөленген күн

27 наурыз күні Танымал күйші, «Қазақстанның еңбек сіңірген әртісі», «Құрмет» орденінің иегері Роза Айдарбаевамен «Ұлттық өнерді ұлықтаған Роза қыз» мәдени-танымдық кездесуі өтті.

Жарияланған күні: 28-03-2019

Қолөнердің хас шеберлері

Музей шаңырағындағы тағы бір әдемі кездесу

Жарияланған күні: 27-03-2019

Алтынқазған құпиясына қанық болыңыз!

2010 ж. анықталып, 2014 жылдан бастап тұрақты археологиялық қазба жұмыстары жүргізілген "Алтынқазған" діни-қабірлеу кешенінен табылған жәдігерлердің тек өлкеміздің емес, бүтін мемлекетіміздің мақтанашына айналатын түрі бар!

Жарияланған күні: 20-03-2019