«Маңғыстау өңірінде дәстүрлі діннің қалыптасуы» тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану мұражайы жас ұрпақ санасына дін мен діни экстремизм ұғымдарының айырмашылығы, қазіргі таңда өзекті тақырыпқа айналған Ислам діні мен Ислам атын жамылған экстремистік бағыттағы ағымдардың алдын алу мақсатында «Маңғыстау өңірінде дәстүрлі діннің қалыптасуы» тақырыбында ақпан айының 12 күні дөңгелек үстел өткізді.

Бұл шараға  қаладағы дінтану пәнінің  ұстаздары,  оқушылар , студенттер шақырылды.

Дөңгелек үстелге қатысқан  Маңғыстау облыстық Дін істер басқармасы жанындағы ақпарат талдау орталығының бөлім басшысы Жұлдыз Якубқызы, 17 ш/а қалалық Бекет ата  мешітінің бас имамы Дүйсен қажы, Ислам Университетінің түлегі, дінтанушы Марат Бақбергенұлы, Ш.Есенов атн. КМТжИУ-нің «педагогика және психология» кафедрасының доценті Маңғыстау өңірінің мешіт медреселері туралы ғылыми еңбек жазған Ш.Сапарбайқызы, өлкетанушы О.Көшбайұлы  жиналған көпшілікке Маңғыстау өлкесіндегі дәстүрлі дін өкілдері туралы, алғашқы мешіт-медреселер туралы, имандылық иірімдері, жас ұрпақ тәрбиесі туралы құнды пікірлерін ортаға салды.

Жарияланған күні: 13-02-2016

Оқылған саны: 1920