18 мамыр – Халықаралық музей күніне орай, Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінде «Музейге сый. Жәдігер жерде қалмасын» акциясы өтті.

18 мамыр –  Халықаралық музей күніне орай,  Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінде «Музейге сый. Жәдігер жерде қалмасын» акциясы өтті.

Акцияның мақсаты:  Маңғыстау өңірінің тарихын, халықтың тұрмыс-тіршілігін сипаттайтын құнды бұйымдарды жинақтау арқылы өлкеміздің өткені мен бүгінінің куәсін келешек ұрпаққа жеткізу. Бұл акция бірінші рет өткізілді.

Шара барысында музей қорына 200 дей зат тапсырылды. Өлкемізге белгілі тұлғалар: С. Шәкіратов, К. Тасболатов, Е. Іңірбай, Д. Хасниязов, М. Нұрқабаев, О. Көшбайұлы, Н. Тоқбаев, М. Реукенов, М. Жолдыбаев, А. Тумышев, В. Цой -  («Чосон» корей этно-мәдени орталығы төрағасының орынбасары) және т.б. азаматтар өздерінде сақталған құнды жәдігерлерді музей қорына тарту етті.  Одан басқа музей қызметкерлері аудан орталықтарында болып, жергілікті өңірлерден жәдігерлер жинады. Халықаралық музейлер күні аясында бастау алған акция, әрі қарай жалғаса береді.

Жарияланған күні: 22-05-2017

Оқылған саны: 1936