АЛМАТЫДА ҚАЗАҚСТАННЫҢ ҮЗДІК ҚОЛӨНЕРШІЛЕРІ АНЫҚТАЛДЫ

18-20 қыркүйекте Алматы қаласындағы «Ықылас атындағы ұлттық музыкалық аспаптар мұражайында»  «Шебер-2015» Қазақстан қолөнершілерінің жетінші республикалық байқауы жеңімпаздарын марапаттау салтанатты рәсімі өтті. Фестиваль қонақтары байқау финалистері мен жеңімпаздарының жұмыстарымен, қазақстандық дизайнерлер Айжан Бекқұлова мен Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану мұражайының реставраторы, қолөнер шебері Әуес Сағынаеваның этникалық киімдер топтамасымен танысты.

Осы жылы «Шебер-2015» байқауына еліміз бойынша үміткерлерден 129 өтінім келіп түсіп,  оның 39-ы финалға шықты.

«Шебер-2015» қазақстандық қолөнершілер байқауының он аталымы: «Мұрагер» (Живое наследие), «Жоғарғы шеберлік» (Высокое мастерство), «Асыл ұстаз» (Наставничество), «Жоғарғы сапа» (Высокое качество), «Жаңашылдық» (Новаторство), «Дарынды бастау» (Начинающий талант), «Төлтумалық» (Подлинность), «Экодизайн» (Экодизайн), Қазақстандық ұлттық кәдесый (Казахстанский сувенир) және Ұлттық мәдени бренд (Казахстанский культурный бренд) бойынша жеңімпаздар аталды.

Дәстүрлі аталымдармен қатар байқау аясында алғаш рет «Хас Шебер» (Великий мастер) марапаты табысталады. Ол - Жылдың үздік шебері, Қазақстан қолөнершілер одағының мүшесі – Әуес Сағынаеваға табысталды.

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану мұражай ұжымы Ә. Сағынаеваны марапатымен құттықтайды.

Жарияланған күні: 29-09-2015

Асыл сөзді іздесең, Абайды оқы ерінбе!

Әбіш Кекілбайұлы атындағы Маңғыстау облыстық тарих-өлкетану музейінде қазақтың бас ақыны, данышпан ойшылы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығына арналған «Абайды оқы, ой толға!» атты әдеби - танымдық шара өтті.

Жарияланған күні: 20-02-2020

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің Хиуаға сапары.

Қараша айының 18 - 24 күндері Өзбекстан елінде Қазақстан жылы шарасы аталып өтті.

Жарияланған күні: 28-11-2019