Астана қаласында Маңғыстау облысының мәдениет күндері өтті.

Астана қаласындағы Маңғыстау облысының Мәдениеті мен өнер күндері аясында Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану мұражайының «Жұмбақ жайлап, аңыз өрген Маңғыстау» атты көрмесі ұйымдастырылды.

Көрме төмендегідей бөлімдермен тұрды:

1. «Ұлыстың ұраны – Пір Бекет»

2. «Маңғыстаудың дәстүрлі қолданбалы өнері»

3. «Түбек табиғатының таңғажайыптары»

4. «Қазыналы өлкенің қарышты қадамдары».

Елордамыз Астана қаласының Конгресс холында 24 маусым күні Халық жазушысы, қоғам қайраткері, Қазақстанның Еңбек Ері Ә.Кекілбаев, облыс әкімі А.С.Айдарбаев, Парламент депутаты Г.Сейітмағанбетова, З.Алшынбаев сынды белгілі тұлғалар мен қала қонақтары  мен тұрғындарының қатысуымен көрменің ашылу салтанаты өтті. Келушілерге Маңғыстау өңірінің тарихы, табиғаты, салт-дәстүрі, мәдениеті, өндіріс ошақтары туралы жан-жақты мағлұматтар беріліп, экскурсиялар жүргізілді.

Жарияланған күні: 26-06-2015

Асыл сөзді іздесең, Абайды оқы ерінбе!

Әбіш Кекілбайұлы атындағы Маңғыстау облыстық тарих-өлкетану музейінде қазақтың бас ақыны, данышпан ойшылы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығына арналған «Абайды оқы, ой толға!» атты әдеби - танымдық шара өтті.

Жарияланған күні: 20-02-2020

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің Хиуаға сапары.

Қараша айының 18 - 24 күндері Өзбекстан елінде Қазақстан жылы шарасы аталып өтті.

Жарияланған күні: 28-11-2019