Ауғаныстан жерінен Кеңес әскерінің шығарылғанына 28 жыл

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінде 15 ақпан Ауғаныстан жерінен Кеңес әскерінің шығарылғанына 28 жыл толуына орай, «Жарияланбаған соғыс» атты тұрақты көрме жасақталды. Көрмеге Ауған соғысының ардагерлері мен №25744 әскери бөлімінің сарбаздары шақырылды.

1978 жылы Ауғанстанда сәуір айында төңкеріс болып, оның арты аяқталмас соғысқа айналды. Бұл қасірет елдің тек өз ішінде ғана емес, оған сырт мемлекеттердің қатысуыменде ұзаққа созылды.

1979 жылы Кеңес әскерлерінің шектеулі контингенті Ауғанстанға кіріп 10 жылға жуық соғыс жүргізді. Оған 22269 Қазақстандық қатысты. олардың 484-і осы соғыстан мүгедек болып қайтты. 761-і жат жерде құрбан болды. 20-сы  іс-түссіз кетті.

Соның ішінде Маңғыстау облысы бойынша  Ауған соғысына қатысушылар саны 440-тан асты,  оның 8-і  қаза тапты.

Жарияланған күні: 15-02-2017
Оқылған саны: 19840