Біздің музей - республикадағы ең үздік облыстық музей!

21 мамыр – Мәдениет және өнер қызметкерлерінің кәсіби мерекесіне орай, Мәдениет және спорт министрлігінің ұйымдастыруымен «Рухани қазына – 2018» фестивалі ҚР Ұлттық музейінде дүркіреп өтті. 22 мамыр күні Қазақстанның үздік музейі мен кітапханасы және аталған саладағы үздік қызметкерлері анықталды.
ҚР Мәдениет және спорт министрлігі ұйымдастырған фестивальге еліміздің түкпір-түкіпірінен 300-ге тарта қатысушы келді. 21 мамыр күні фестивальдің ашылу салтанатында сөз алған Мәдениет және спорт министрі Арыстанбек Мұхамедиұлы қатысушыларды құттықтап, «Рухани жаңғыру» бағдарламасын іске асырудағы еліміздің барша өнер мен мәдениет саласының қызметкерлерінің, соның ішінде музей мен кітапхана мамандарының еңбегі орасан екенін атап өтті. «Өңіраралық диалог: қазақстандық кітапханалар мен музейлер – жаһандану дәуіріндегі ұлттық құндылық» атты пленарлық сессиясында сөз алған спикерлер музей мен кітапхана ісінің еліміздегі даму үрдісіне тоқталды. Түстен кейінгі «Музей экспонаттарын цифрлау жұмыстары туралы» тақырыбында болған шеберлік сабағында білікті музей мамандары тәжірибелерімен бөлісіп, пікір алмасты.
Фестивальдің екінші күні – 22 мамырда «Музейлер ғылым мен зерттеушілік қызметтің берік діңгегі» тақырыбында сессия отырысы болды. Сессияда анағұрлым тәжірибелі музейлердің басшылары сөз алып, Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің директоры Тамара Қалмырзақызы музей сайтының маңызы, оны жасақтаудың тәжірибесі жайлы баяндама жасады. Өзге қатысушылардың музей саласына қатысты сұрақтарына жауап беріп, «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында музейімізде өткен ерекше мәдени шаралар туралы айтып берді.
Сол күні күндізгі 15.00-де басталған марапаттау рәсімінде 10 номинация бойынша Мәдениет және спорт министрлігі атынан жүлделер табысталды. Олар: 1) Облыстық маңызы бар үздік мемлекеттік музей; 2) Аудандық (қалалық) маңызы бар үздік мемлекеттік музей; 3) Облыстық маңызы бар үздік мемлекеттік кітапхана; 4) Аудандық (қалалық) маңызы бар үздік мемлекеттік музей; 5) Ауылдық маңызы бар үздік мемлекеттік кітапхана; 6) Облыстық маңызы бар үздік мемлекеттік музей қызметкері; 7) Аудандық (қалалық) маңызы бар үздік мемлекеттік музей қызметкері; 8) Облыстық маңызы бар үздік мемлекеттік кітапхана қызметкері; 9) Аудандық (қалалық) маңызы бар үздік мемлекеттік кітапхана қызметкері; 10) Ауылдық маңызы бар үздік мемлекеттік кітапхана қызметкері.
«Облыстық маңызы бар үздік мемлекеттік музей» номинациясының жеңімпазы атанған Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейі құны 500 000 теңгелік сертификатты қанжығасына байлады. Еліміздегі ең алғашқы мифологиялық музей – Серікбол Қондыбайдың меомриалдық музейі Мәдениет және спорт министрінің Алғыс хатымен марапатталды.
Музей ісі мен кітапхана қызметіндегі барша мамандарға үлкен серпін берген бұл шара жыл сайын ұйымдастырылады деген үміт бар. Барлық жеңімпаздарды шын жүректен құттықтаймыз!
Маңғыстау халқы, барша музей жанашырлары, жеңісіміз тағы да құтты болсын!

Жарияланған күні: 23-05-2018

Асыл сөзді іздесең, Абайды оқы ерінбе!

Әбіш Кекілбайұлы атындағы Маңғыстау облыстық тарих-өлкетану музейінде қазақтың бас ақыны, данышпан ойшылы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығына арналған «Абайды оқы, ой толға!» атты әдеби - танымдық шара өтті.

Жарияланған күні: 20-02-2020

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің Хиуаға сапары.

Қараша айының 18 - 24 күндері Өзбекстан елінде Қазақстан жылы шарасы аталып өтті.

Жарияланған күні: 28-11-2019