Ежелгі алып бауырымен жорғалаушының сүйегі табылды

Үстіміздегі жылдың мамыр айында Роман Меңдіғалиев атты азамат өздері газ құбырларын тарту бойынша жұмыс жасап жатқан жерден табылған  белгісіз алып аңның омыртқа сүйектерін әкеліп музейге тапсырды. Музей қызметкерлері айтылған жерге барып омыртқа сүйектерін қазып әкеліп, тазалады. Табылған омыртқалар саны 36, ұзындығы 3,5 метр. Санкт-Петербург қаласындағы зоология институтымен хабарласып, омыртқа сүйектерінің фотолары жіберілді. Институт қызметкері Н.Зверьков келіп, бұл жануардың 80-100 млн жыл бұрын өмір сүрген плезиозавр (су астында тіршілік еткен бауырымен жорғалаушы) екендігін анықтады. Күзде ресейлік ғалымдар Маңғыстау жеріне келіп қазба жұмыстарын жүргізбекші.

Жарияланған күні: 14-07-2017
Оқылған саны: 19423