Халықаралық құстар күніне орай облыстық музейде «Құстар – көктем жаршысы» атты шара өтті.

Халықаралық  құстар күніне орай облыстық музейде  04.04-07.04.17ж аралығында «Құстар – көктем жаршысы» атты шара өтті.

Бұл шараның мақсаты келушілерді облысымызда кездесетін  және сиреп, жойылып бара жатқан құстармен таныстыру, табиғаттағы құстардың ролі және адам өміріндегі маңызы туралы айту.

Шараға қатысқан балалар құстардың: суда жүзетін, құрлықта және батпақты жерде тіршілік ететін құстар болатындығын, сондай-ақ жыл құсы, отырықшы және ұя салатын құстар болып бөлінетіндігін білді.

Шара барысында балаларға құстар туралы мақал-мәтелдер мен қызықты мәліметтер айтылды. Балалар жасырылған жұмбақтардың жауаптарын айтты, құстардың дыбыстарын тауып жауап берді. Балаларға құстардың биологиясы туралы мәліметтер беріліп, табиғатты қорғау қажеттігі түсіндірілді.

Жарияланған күні: 05-04-2017

Асыл сөзді іздесең, Абайды оқы ерінбе!

Әбіш Кекілбайұлы атындағы Маңғыстау облыстық тарих-өлкетану музейінде қазақтың бас ақыны, данышпан ойшылы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығына арналған «Абайды оқы, ой толға!» атты әдеби - танымдық шара өтті.

Жарияланған күні: 20-02-2020

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің Хиуаға сапары.

Қараша айының 18 - 24 күндері Өзбекстан елінде Қазақстан жылы шарасы аталып өтті.

Жарияланған күні: 28-11-2019