Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі ел Тәуелсіздігінің 25 жылдығына орай «Ұлттық музей — сенің қалаңда» атты мәдени турын бастады. Мақсат — Қазақстанның басты жәдігері саналатын «Алтын адам» көрмесін ұйымдастырып, жұртшылыққа кеңінен насихаттау.

Мәдени тур Маңғыстау облыстық әкімдігінің қолдауымен Ақтау қаласында 29 шілде күні  басталып үш күнге жалғасады. Аталмыш іргелі жоба еліміздің барлық аймағын қамтымақ. Мәдени саяхаттың бір маңызды тұсы - Тәуелсіз Қазақстанның брендіне  айналған «Алтын адам»  жәдігері барлық облыстар мен қалаларды аралайды деп жоспарлануда.

Көрме қонақтары назарына «Ұлттық музейге саяхат» және 3Д графикалық видеороликтері ұсынылды. Сонымен қатар, іс-шараға қатысушылар еліміздің брендіне айналған «Алтын адам» жәдігері туралы жан-жақты мағлұмат жинап, оны жақыннан тамашалуға мүмкіндік алды.

Жарияланған күні: 30-07-2016

Асыл сөзді іздесең, Абайды оқы ерінбе!

Әбіш Кекілбайұлы атындағы Маңғыстау облыстық тарих-өлкетану музейінде қазақтың бас ақыны, данышпан ойшылы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығына арналған «Абайды оқы, ой толға!» атты әдеби - танымдық шара өтті.

Жарияланған күні: 20-02-2020

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің Хиуаға сапары.

Қараша айының 18 - 24 күндері Өзбекстан елінде Қазақстан жылы шарасы аталып өтті.

Жарияланған күні: 28-11-2019