Көнеден жеткен кәсіп - Маңғыстаудың аңшылық дәстүрі

26 қыркүйек күні Елбасымыз Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласының «Рухани Қазына» кіші бағдарламасын жүзеге асыру бағытында музей шаңырағында Маңғыстауға белгілі аңшы ақсақал Алдаберген Ақшабаевпен тәрбиелік-тағылымдық мақсаттағы кездесу өтті. Сұқбат барысында аңшы өзінің аңшылық кәсібінің қыр-сырымен таныстырып, қызықты әңгімесімен бөлісті. Жарма жерінде қақпан құрып, аң аулайтын Алдаберген Ақшабаев көрермендерге музей қорында сақталған ескі қақпанды құрып, оған аң тұяғының қалай түсетінін әсерлі етіп көрсетіп берді. Кездесудің екінші қонағы "Үстірт" табиғи қорының директорының орынбасары, өлкетанушы Меңдібай Ағиев маңғаз даланың аң-құстарының өмір сүру дағдысын, мемлекет тарапынан қорғауға алынған хайуанаттар жөнінде әңгімелеп берді.

Жарияланған күні: 28-09-2018