Көнеден жеткен кәсіп - Маңғыстаудың аңшылық дәстүрі

26 қыркүйек күні Елбасымыз Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласының «Рухани Қазына» кіші бағдарламасын жүзеге асыру бағытында музей шаңырағында Маңғыстауға белгілі аңшы ақсақал Алдаберген Ақшабаевпен тәрбиелік-тағылымдық мақсаттағы кездесу өтті. Сұқбат барысында аңшы өзінің аңшылық кәсібінің қыр-сырымен таныстырып, қызықты әңгімесімен бөлісті. Жарма жерінде қақпан құрып, аң аулайтын Алдаберген Ақшабаев көрермендерге музей қорында сақталған ескі қақпанды құрып, оған аң тұяғының қалай түсетінін әсерлі етіп көрсетіп берді. Кездесудің екінші қонағы "Үстірт" табиғи қорының директорының орынбасары, өлкетанушы Меңдібай Ағиев маңғаз даланың аң-құстарының өмір сүру дағдысын, мемлекет тарапынан қорғауға алынған хайуанаттар жөнінде әңгімелеп берді.

Жарияланған күні: 28-09-2018

Асыл сөзді іздесең, Абайды оқы ерінбе!

Әбіш Кекілбайұлы атындағы Маңғыстау облыстық тарих-өлкетану музейінде қазақтың бас ақыны, данышпан ойшылы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығына арналған «Абайды оқы, ой толға!» атты әдеби - танымдық шара өтті.

Жарияланған күні: 20-02-2020

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің Хиуаға сапары.

Қараша айының 18 - 24 күндері Өзбекстан елінде Қазақстан жылы шарасы аталып өтті.

Жарияланған күні: 28-11-2019