Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінде 18 мамыр – Халықаралық музей күніне орай музей мамандарына арналған облыстық семинар өтті.

Семинарға Бейнеу, Маңғыстау аудандық және Форт-Шевченко, Жаңаөзен қалалық музейлерінің қызметкерлері қатысты.

Екі күнге созылған семинардың  бірінші күні «Үздік экскурсовод» сайысы ұйымдастырылды. Сайысқа Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің Маңғыстау аудандық филиалының қызметкері – М. Нұрханова,  Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің Жаңаөзен қалалық филиалының қызметкері – А. Иманова, Бейнеу аудандық музейінің қызметкері – Г. Дидарова, Форт-Шевченко мемориалдық музей кешенінің қызметкері – А. Нұрқожина, «Отпан» тарихи-мәдени-кешенінің қызметкері – Г. Қанашқызы , Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің қызметкері – А. Наушабаева, Маңғыстау облыстық тарихи-мәдени қорық қызметкері – Н. Таджикова, Мемориалдық музейден  - А. Адирова қатысты.

Сайыс 4 кезеңнен тұрды:

І кезең – «Экскурсовод музейдің айнасы» өзі қызмет жасап жүрген музейінің тұрақты экспозициясы бойынша қысқаша шолу экскурсиясын жүргізу (слайд, бейнеролик, арқылы 5-7 мин.)

ІІ кезең – «Экскурсоводтың жеке шығармашылығы» Маңғыстауға қатысты еркін тақырыпта өзінің жеке дайындаған жылжымалы көрме туралы қысқаша баяндау. (5-7 мин.)

ІІІ кезең «Менің өлкемнің аңыздары» халық арасында көп тарамаған бір аңызды әңгімелеп беру.

ІҮ кезең Сұрақ-жауап. Ситуациялық және танымдық сұрақтарға жауап беру.

Әділ-қазылар алқасының шешімі бойынша:

ІІІ орын - Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің Маңғыстау аудандық филиалының қызметкері – М. Нұрханова;

ІІ орын – Мемориалдық музей қызметкері – А. Адирова;

І орын - «Отпан» тарихи-мәдени-кешенінің қызметкері – Г. Қанашқызы;

Семинардың екінші күні «Алаш ардақтылары» (Н. Қалкенбаева), «Музей қорындағы түгендеу жұмыстары» (Р. Молбаева), «Музей есептері» (Н. Қалағанов) атты баяндама оқылып,  ғылыми-әдістемелік кеңестің отырысы өтіп, жас мамандарға әдістемелік көмек көрсетілді. Музей қызметкерлері көкейлерінде жүрген сұрақтарына жауап алып, пікір алысты.

Жарияланған күні: 17-05-2017
Оқылған саны: 19856