Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінде Атырау облыстық Шаймардан Сариев атындағы көркемсурет және қолданбалы-сәндік өнер музейінің «Жайық толқыны» атты көрмесінің ашылуы өтті.

Көрменің мақсаты – Қазақстан Республикасы музейлер кешендері арасындағы ынтымақтастықты дамыту және өзара байланысты нығайту, танымал қылқалам шеберлерінің бейнелеу өнеріндегі қайталанбас туындыларын Ақтау қаласының тұрғындары мен қонақтарына таныстыру,  «Жайық толқыны» атты көрмесі арқылы Жайықтың жауһарлары болған суретшілер шығармашылығында арқау еткен асыл бейнелерді жеткізу.

Көрмеге облыстық кескіндемешілердің толық бір буын өкілдерінің 30 туындысы қойылды. Қойылған туындылар өткен жүзжылдықтың 80-90 жылдарында елеулі роль атқарған социалистік реализм үрдісінен бөлек суретті жаңарған үлгіде ойлап салу, жеке бейнелі кескіндеме сынды жаңа көзқарастың пайда болғандығына көз жеткізеді.

Көрмеде Мұхит Калимов, Жоламан Аралбаев, Қамбарбек Аманов, Әділхайыр Жантасов, Манарбек Давлетьяров, Эльмира Жұмабаева, Рафаэль Слекенов, Исим Арыстанов секілді қазіргі заман суретшілерінің шығармалары ұсынылған. Аталған суретшілердің барлығы да өз қабілеттерін барлық қырынан көрсете білген, бейнелеу өнерінің қыр-сырын меңгерген, өзіндік қолтаңбасы бар табиғи дарын иелері болып табылады.

Жарияланған күні: 15-07-2016

Асыл сөзді іздесең, Абайды оқы ерінбе!

Әбіш Кекілбайұлы атындағы Маңғыстау облыстық тарих-өлкетану музейінде қазақтың бас ақыны, данышпан ойшылы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығына арналған «Абайды оқы, ой толға!» атты әдеби - танымдық шара өтті.

Жарияланған күні: 20-02-2020

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің Хиуаға сапары.

Қараша айының 18 - 24 күндері Өзбекстан елінде Қазақстан жылы шарасы аталып өтті.

Жарияланған күні: 28-11-2019