Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің Хиуаға сапары.

2017 жылы ҚР Тұңғыш Президенті, Елбасы Н: Назарбаев пен Өзбекстан Республикасы Президенті Ш. Мирзиеев алдағы екі жылда өзбек мәдениетінің Қазақстандағы, қазақ мәдениетінің Өзбекстандағы жылдарын атап өту жайлы келісімге келген болатын.

Аталған келісім негізінде ағымдағы жылдың 18 – 24 қараша күндері  құрамында Маңғыстау олысытқ Мәдениет басқарма басшысы Пәния Оңалбаевна бастаған  «Ақ жарма» фольклорлық ансамблі, облыстық тарихи-өлкетану музейі, «Жорға» би тобы, М. Өскінбаев атын. облыстық филармония әншілері Хорезм жұртшылығын Маңғыстаудың дәстүрлі өнерімен тәнті етті.

Үргеніш қаласында өткен мерекелік шаралар басырысында  «Ұлы дала мұралары» атты фотокөрме келушілерге кеңінен таныстырылып,  «Біз шырқаймыз достық әнін» атты концерттік бағдарламалар өзбек жұртшылығы мен жергілікті қазақ диаспорасының ыстық ықыласына бөленді.

Мәденеиет күндеріне арнайы құрылған 50 адамдық құрамды поезд тоқтаған әр бекетте күтіп алып жылы лебізін жолдап, ақ жол тілеген тілеулестер аз болмады. Соның ішінде тоғыз жолдың торабын қоныс еткен Бейнеу ауданының әкімшілгі, мәдениет саласының үздіктері және Қарақалпақстан елінің Қоңырат қаласының әкімшілігі мен мәдениет қызметкерлеріне, Хиуа шаһарын таныстырған музей қызметкерлеріне қонақжайлылығы үшін алғысымызды білдіреміз.

Жарияланған күні: 28-11-2019

Асыл сөзді іздесең, Абайды оқы ерінбе!

Әбіш Кекілбайұлы атындағы Маңғыстау облыстық тарих-өлкетану музейінде қазақтың бас ақыны, данышпан ойшылы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығына арналған «Абайды оқы, ой толға!» атты әдеби - танымдық шара өтті.

Жарияланған күні: 20-02-2020

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің Хиуаға сапары.

Қараша айының 18 - 24 күндері Өзбекстан елінде Қазақстан жылы шарасы аталып өтті.

Жарияланған күні: 28-11-2019

Оқылған саны: 11908