Павлодарда Маңғыстау облысының мәдениет күндері өтті.

Павлодар облысында Маңғыстау облысының Мәдениеті мен өнер күндері аясында Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану мұражайының «Жұмбақ жайлап, аңыз өрген Маңғыстау» атты көрмесі ұйымдастырылды.   Көрме төмендегідей бөлімдермен тұрды:

1. «Ұлыстың ұраны – Пір Бекет»

2. «Маңғыстаудың дәстүрлі қолданбалы өнері»

3. «Түбек табиғатының таңғажайыптары»

4. «Қазыналы өлкенің қарышты қадамдары».

Павлодар қаласындағы "Естай" атындағы мәдениет сарайында  26 маусым күні облыс әкімі А.САйдарбаев және Павлодар облысының әкімі Қ. Бозумбаевтың қатысуымен көрменің ашылу салтанаты өтті. Қала қонақтары мен қала тұрғындарына өлке тарихы мен табиғаты, Маңғыстаудың дәстүрлі қолданбалы өнері жөнінде сондай-ақ, өндіріс орындары мен Ұлыстың ұранына айналған Бекет Ата туралы мәліметтер беріліді.

Одан әрі мұражай қызметкерлері Павлодар облысының Баянауыл өңіріне барды. Философ, көріпкел және ақын Мәшһүр Жүсіп Көпеевтің  кесенесіне зират етіп, мұражайын тамашалады. Ғұлама ғалым, қоғам қайраткері ҚР Ұлттық Ғылым академиясының негізін қалаушы, әрі оның тұңғыш президенті Қаныш Имантайұлы Сәтбаевтың мұражайында болып, Баянауыл ұлттық паркінде орналасқан Жасыбай көліне саяхат жасады.

• Павлодар обл. Г.И. Потанин атын. тарихи - өлкетану  мұражайы
  • Мәшһүр Жүсіп Көпеев кесенесі
  • Павлодар обл. Г.И. Потанин атын. тарихи - өлкетану  мұражайы
  • Мәшһүр Жүсіп Көпеев мұражайы
  • Қ.И. Сәтпаевтың мемориалдық мұражайы.
Жарияланған күні: 05-07-2015

Асыл сөзді іздесең, Абайды оқы ерінбе!

Әбіш Кекілбайұлы атындағы Маңғыстау облыстық тарих-өлкетану музейінде қазақтың бас ақыны, данышпан ойшылы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығына арналған «Абайды оқы, ой толға!» атты әдеби - танымдық шара өтті.

Жарияланған күні: 20-02-2020

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің Хиуаға сапары.

Қараша айының 18 - 24 күндері Өзбекстан елінде Қазақстан жылы шарасы аталып өтті.

Жарияланған күні: 28-11-2019