«Киіз үй – ұлттық құндылықтар қазынасы» атты ерекше мерекелік шарасы

Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру» атты мақаласы аясында ұлттық мұраны ұрпаққа дәріптеу мақсатында «Киіз үй – ұлттық құндылықтар қазынасы» атты киіз үй тігуден ұлттық сайыс өткізілді.
Байқаудың басты мақсаты: Қазақ халқының қасиетті қара шаңырағы – ұлттық баспанасы – киіз үй ғасырлар қойнауынан бүгінгі ұрпаққа жеткен асыл қазына – ұлттық мұра тарихи жәдігер екендігін көрсете отырып, ұлттық тарих пен мәдениетке деген ерекше құрмет сезімін ояту.
Маңғыстау өңіріндегі ұлттық дәстүр мен мәдени мұраның көздің қарашығындай сақталып келгендігінің айқын айғағындай жасау-жабдығы сол күйінде сақталған Маңғыстау киіз үйінің мәртебесін көтеріп насихаттау.
Халық өнерін, халық мұрасын қастерлей отырып, ұлттық дәстүрлі қолөнерді дамыту мен жандандыруды ұрпақ санасына сіңіру, ұлттық қол өнеріне баулуды қолға алу, жаңғыртуға, жалғастыруға шақыру.
Өткізілген ұлттық сайысқа Ақтау қалалық № 9 жалпы білім беру орта мектебінің «Кереге» тобы мен №21 жалпы білім беру орта мектебінің «Мұрагер» тобы қатысты.
Ұлттық сайыстың әділқазылар алқасының төрағасы Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің директоры Жұмалиева Тамара Қалмырзақызы, әділқазылар алқасының мүшелері: Ұлттық қолөнер шебері Бопанаева Бақтылы, Маңғыстау облыстық оқу әдістемелік және қосымша білім беру орталығы директордың орынбасары Аймағанбет Күләнда Қуанышқызы сайысқа әділ төрелік жасады.
Әділқазылар алқасының мүшесі шебер Бопанаева Бақтылы ұлттық сайысқа қатысқан екі топқада киіз үй тігуде жіберген қателіктерін, есте сақтайтын тігу ерекшеліктерінен ескертулер жасалды. Сайыс соңында 2 топ тең түсіп, Алғыс хаттармен және сыйлықтармен марапатталды.

Жарияланған күні: 20-03-2018

"Киелі Отырардың мәдени мұралары" көрмесі

iconiconicon

Тарихи қала, аңыз қала Отырардың көрмесін тамашалауға шақырамыз!

Жарияланған күні: 06-08-2018

"Шахнаманың" сарынымен сусындаңыз!

11 шілде күні музей шаңырағында «ФИРДОУСИДІҢ «ШАХНАМАСЫ» - ӘЛЕМ ӘДЕБИЕТІНІҢ ЖАУҺАРЫ» атты көрменің ашылу салтанаты өтті. Барша қала тұрғындары мен меймандарды көрмені тамашалауға шақырамыз!

Жарияланған күні: 12-07-2018

«ФИРДОУСИДІҢ «ШАХНАМАСЫ» - ӘЛЕМ ӘДЕБИЕТІНІҢ ЖАУҺАРЫ» атты көрмеге шақырамыз

iconicon

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінде 11 шілде – 3 тамыз аралығында Қазақстан Республикасындағы Иран Ислам Республикасының Бас консулдығы және Маңғыстау облысының Мәдениет басқармасының ұйымдастыруымен Каспий жағалауы мемлекеттерінің екіжақты достық қарым-қатынасын нығайту мақсатында «ФИРДОУСИДІҢ «ШАХНАМАСЫ» - ӘЛЕМ ӘДЕБИЕТІНІҢ ЖАУҺАРЫ» атты көрме өтеді.

Жарияланған күні: 10-07-2018

"Табиғаты таңғажайып, мұралы Маңғыстау" көрмесі Елорда төрінде

Астана қаласының 20 жылдығына орай Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейі Елорда төрінде көлемді көрме өткізді

Жарияланған күні: 03-07-2018

Құрметті қала қонақтары және тұрғындары!

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейі Сіздерді маусым айының 25, 26, 27 (июнь) күндері кешкі сағ 2000-2200 аралығында музей экспозицияларын тамашалап  қазақ, орыс, ағылшын тілдерінде экскурсиялар тыңдап, өлке тарихымен танысуға шақырады.

Жарияланған күні: 22-06-2018

"Бала - біздің болашағымыз" атты мәдени-тағылымдық шарасы

1 маусым - Халықаралық балаларды қорғау күніне орай музей шаңырағында "Бала - біздің болашағымыз" атты ерекше мәдени-тағылымдық шара өтті.

Жарияланған күні: 04-06-2018