Ммектептердегі музей апталығы

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейі Елбасының «Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясында қала мектептерінде музей апталықтары өтуде.

Музей ұжымы 8 қазан күні Ақтау қаласындағы «Н. Марабаев атындағы №7 мектеп лицейінде», 15 қазан күні Н. Оңдасынов атындағы №5 орта мектебіне жылжымалы көрмелермен барып, оқушыларға таныстырды. Мектептегі музей күні барысында оқушылар «Парасат» қоғамының жетекшісі С.Шапағатовқа арналған «Тәуелсіздіктің тар жол, тайғақ кешуінде», Ә.Тұяқовқа арналған «Ақмышта туып, АҚШ-та озған Әминім», Ә.Қастеевке арналған «Бейнелеу өнерінің бас тұлғасы» атты жылжымалы көрмелерін, музей қорынан «Маңғыстаудың дәстүрлі қолөнері» этнографиялық көрмесін (зергерлік бұйымдар, ат әбзелдері, т.б.),  «Маңғыстаудың жануарлар әлемі» көрмесін (құстардың, жануарлардың тұлыптары) тамашалады.

Музей ұжымы «Н. Марабаев атындағы №7 мектеп лицейі» директоры Иманғалиева Гүлден Бисенбайқызына және оқу ісі жөніндегі меңгеруші Лоло Николаевнаға алғыс білдіреді. Көрмеде 570 оқушы қамтылды. Ал Н. Оңдасынов атындағы № 5 орта мектептегі музей күнінде 130 оқушысы қамтылды.

Қала және облыс мектептерінің барша ұстаздарын музей көрмелерін мектептерде ұйымдастырып, оқушылардың сабақтан тыс өз өлкесінің тарихымен танысып, танымын арттыру ісіне атсалысуға шақырамыз! Музейдің байланыс телефондары: 43-23-14; 43-23-75.

Жарияланған күні: 17-10-2018

Ержан хазіреттің мұралары халықпен қауышпақ

Киелі Маңғыстаудың біртуар перзенті, көрнекті дін өкілі, абыз, Орта Азияға мәшһүр Ержан хазірет мұралары тағылымына арналған конференцияның куәсі болуға асығыңыз!

Жарияланған күні: 15-11-2018

Ммектептердегі музей апталығы

iconiconicon

Ұстаздар назарына! Оқушылардың өлке тарихымен танысып, танымдық ақпараттар алуына мүмкіндікті жіберіп алмаңыз.

Жарияланған күні: 17-10-2018

Өзбекстандағы «Маңғыстау облысының мәдениет күні»

Өзбекстан Республикасының Үргеніш облысы Хорезм қаласында өткен «Маңғыстау облысының мәдениет күні» шаралары аясында Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейі «Маңғыстау мұралары» көрмесін көпшілік назарына ұсынды.

Жарияланған күні: 01-10-2018

Көнеден жеткен кәсіп - Маңғыстаудың аңшылық дәстүрі

Халқымыздың көнеден жеткен қастерлі кәсібі - аңшылық дәстүрдің бүгінгі көрнекті өкілі Алдаберген Ақшабаевпен танымдық-тағылымдық кездесу

Жарияланған күні: 28-09-2018

"Киелі Отырардың мәдени мұралары" көрмесі

iconiconicon

Тарихи қала, аңыз қала Отырардың көрмесін тамашалауға шақырамыз!

Жарияланған күні: 06-08-2018

"Шахнаманың" сарынымен сусындаңыз!

11 шілде күні музей шаңырағында «ФИРДОУСИДІҢ «ШАХНАМАСЫ» - ӘЛЕМ ӘДЕБИЕТІНІҢ ЖАУҺАРЫ» атты көрменің ашылу салтанаты өтті. Барша қала тұрғындары мен меймандарды көрмені тамашалауға шақырамыз!

Жарияланған күні: 12-07-2018