Ммектептердегі музей апталығы

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейі Елбасының «Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясында қала мектептерінде музей апталықтары өтуде.

Музей ұжымы 8 қазан күні Ақтау қаласындағы «Н. Марабаев атындағы №7 мектеп лицейінде», 15 қазан күні Н. Оңдасынов атындағы №5 орта мектебіне жылжымалы көрмелермен барып, оқушыларға таныстырды. Мектептегі музей күні барысында оқушылар «Парасат» қоғамының жетекшісі С.Шапағатовқа арналған «Тәуелсіздіктің тар жол, тайғақ кешуінде», Ә.Тұяқовқа арналған «Ақмышта туып, АҚШ-та озған Әминім», Ә.Қастеевке арналған «Бейнелеу өнерінің бас тұлғасы» атты жылжымалы көрмелерін, музей қорынан «Маңғыстаудың дәстүрлі қолөнері» этнографиялық көрмесін (зергерлік бұйымдар, ат әбзелдері, т.б.),  «Маңғыстаудың жануарлар әлемі» көрмесін (құстардың, жануарлардың тұлыптары) тамашалады.

Музей ұжымы «Н. Марабаев атындағы №7 мектеп лицейі» директоры Иманғалиева Гүлден Бисенбайқызына және оқу ісі жөніндегі меңгеруші Лоло Николаевнаға алғыс білдіреді. Көрмеде 570 оқушы қамтылды. Ал Н. Оңдасынов атындағы № 5 орта мектептегі музей күнінде 130 оқушысы қамтылды.

Қала және облыс мектептерінің барша ұстаздарын музей көрмелерін мектептерде ұйымдастырып, оқушылардың сабақтан тыс өз өлкесінің тарихымен танысып, танымын арттыру ісіне атсалысуға шақырамыз! Музейдің байланыс телефондары: 43-23-14; 43-23-75.

Жарияланған күні: 17-10-2018

Алып плезиозавр қаңқасын көріп үлгеріңіз!

iconiconiconicon

2017 ж. мамыр айында Маңғыстау ауданының аумағынан табылған ежелгі алып плезиозавр сүйегі музейде қайта көрмеленеді

Жарияланған күні: 20-02-2019

"Жарияланбаған соғыс жадымызда!" әскери-тағылымдық кездесуі

iconiconiconicon

Биыл 15 ақпан күні кеңес әскерлерінің Ауғанстан аумағынан шығарылғанына 30 жыл толады.

Жарияланған күні: 12-02-2019

"Адал еңбек - ырыстың бұлағы" тағылымдық кездесуі

iconiconiconicon

Өлкемізге белгілі теңізші, балықшы Тәуірхан Қанжановпен кездесу.

Жарияланған күні: 30-01-2019

Түрікменстандағы Қазақстанның мәдениет күндері

2018 ж. 18 тамыздағы Ақтау саммиті барысында жасалған келісімдердің бірі - түрікмен астанасы Ашхабадта Қазақстанның мәдениет күндерін өткізу болатын. 29-30 қараша күндері Маңғыстау облысынан Ашхабадқа үлкен делегация аттанып, 2 күн бойы Ашхабадты қазақтың салт-дәстүрі мен саф өнеріне қандырды. Мәдениет күндері аясында Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейі "Ұлы Дала мұрасы" атты көрмесін ұсынды.

Жарияланған күні: 03-12-2018

Ержан хазірет Төлегенұлының мұралары тағылымына арналған конференция қос қалада дүркіреп өтті

Рухани жаңғырудың жарқын үлгісі болған қос қаладағы конференция туралы

Жарияланған күні: 22-11-2018

Ержан хазіреттің мұралары халықпен қауышпақ

Киелі Маңғыстаудың біртуар перзенті, көрнекті дін өкілі, абыз, Орта Азияға мәшһүр Ержан хазірет мұралары тағылымына арналған конференцияның куәсі болуға асығыңыз!

Жарияланған күні: 15-11-2018