Өзбекстандағы «Маңғыстау облысының мәдениет күні»

Өзбекстан Республикасының Үргеніш облысы Хорезм қаласында өткен «Маңғыстау облысының мәдениет күні» шаралары аясында Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейі «Маңғыстау мұралары» көрмесін көпшілік назарына ұсынды.

Көрмені өткізу мақсаты: Қазақстанмен көршілес Өзбекстан Республикасында ұсынылатын көрме көршілес мемлекеттің халқын Маңғыстау халқының өзгеше мәдениетімен, салт-дәстүрімен таныстырды. Көрме көршілес халыққа біздің өлкенің өнері мен тарихын таныстырып қана қоймай, қазақ және өзбек халықтарының достық қарым-қатынасының тереңдеуіне, экономикалық, мәдени байланыстарының нығаюына септеседі.

Сапар барысында Маңғыстаудан келген делегация Хиуадағы Бекет-ата оқыған Шерғазы хан медресесінде болып, Бекет атаның музейін тамашалады.

Жарияланған күні: 01-10-2018

Ержан хазіреттің мұралары халықпен қауышпақ

Киелі Маңғыстаудың біртуар перзенті, көрнекті дін өкілі, абыз, Орта Азияға мәшһүр Ержан хазірет мұралары тағылымына арналған конференцияның куәсі болуға асығыңыз!

Жарияланған күні: 15-11-2018

Ммектептердегі музей апталығы

iconiconicon

Ұстаздар назарына! Оқушылардың өлке тарихымен танысып, танымдық ақпараттар алуына мүмкіндікті жіберіп алмаңыз.

Жарияланған күні: 17-10-2018

Өзбекстандағы «Маңғыстау облысының мәдениет күні»

Жарияланған күні: 01-10-2018

Көнеден жеткен кәсіп - Маңғыстаудың аңшылық дәстүрі

Халқымыздың көнеден жеткен қастерлі кәсібі - аңшылық дәстүрдің бүгінгі көрнекті өкілі Алдаберген Ақшабаевпен танымдық-тағылымдық кездесу

Жарияланған күні: 28-09-2018

"Киелі Отырардың мәдени мұралары" көрмесі

iconiconicon

Тарихи қала, аңыз қала Отырардың көрмесін тамашалауға шақырамыз!

Жарияланған күні: 06-08-2018

"Шахнаманың" сарынымен сусындаңыз!

11 шілде күні музей шаңырағында «ФИРДОУСИДІҢ «ШАХНАМАСЫ» - ӘЛЕМ ӘДЕБИЕТІНІҢ ЖАУҺАРЫ» атты көрменің ашылу салтанаты өтті. Барша қала тұрғындары мен меймандарды көрмені тамашалауға шақырамыз!

Жарияланған күні: 12-07-2018