Өзбекстандағы «Маңғыстау облысының мәдениет күні»

Өзбекстан Республикасының Үргеніш облысы Хорезм қаласында өткен «Маңғыстау облысының мәдениет күні» шаралары аясында Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейі «Маңғыстау мұралары» көрмесін көпшілік назарына ұсынды.

Көрмені өткізу мақсаты: Қазақстанмен көршілес Өзбекстан Республикасында ұсынылатын көрме көршілес мемлекеттің халқын Маңғыстау халқының өзгеше мәдениетімен, салт-дәстүрімен таныстырды. Көрме көршілес халыққа біздің өлкенің өнері мен тарихын таныстырып қана қоймай, қазақ және өзбек халықтарының достық қарым-қатынасының тереңдеуіне, экономикалық, мәдени байланыстарының нығаюына септеседі.

Сапар барысында Маңғыстаудан келген делегация Хиуадағы Бекет-ата оқыған Шерғазы хан медресесінде болып, Бекет атаның музейін тамашалады.

Жарияланған күні: 01-10-2018

"Үздік экскурсовод" сайысы

18 мамыр - Халықаралық музей күніне орай облыстық музейде музей-бөлмесі бар мектептердің оқушылары арасында "Үздік экскурсовод" сайысы өтті.

Жарияланған күні: 17-05-2019

Киіз үй - ұлттық құндылықтар қазынасы

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің мәртебесін көтеріп, мерейін тасытып жүрген басты қызметтерінің бірі - көшпенділердің қасиетті баспанасы киіз үйді насихаттау, дәріптеу, өскелең ұрпақты осынау ұлы мұраның лайықты мұрагері болуға баулу. Ендеше, музейдің ұйымдастыруымен дәстүрге айналған киіз тігу сайысы биыл да жоғары деңгейде өтті.

Жарияланған күні: 25-04-2019

Күмбір күйге бөленген күн

27 наурыз күні Танымал күйші, «Қазақстанның еңбек сіңірген әртісі», «Құрмет» орденінің иегері Роза Айдарбаевамен «Ұлттық өнерді ұлықтаған Роза қыз» мәдени-танымдық кездесуі өтті.

Жарияланған күні: 28-03-2019

Қолөнердің хас шеберлері

Музей шаңырағындағы тағы бір әдемі кездесу

Жарияланған күні: 27-03-2019

Алтынқазған құпиясына қанық болыңыз!

2010 ж. анықталып, 2014 жылдан бастап тұрақты археологиялық қазба жұмыстары жүргізілген "Алтынқазған" діни-қабірлеу кешенінен табылған жәдігерлердің тек өлкеміздің емес, бүтін мемлекетіміздің мақтанашына айналатын түрі бар!

Жарияланған күні: 20-03-2019