«Атамекеннің азаттық сарынына қосылғандар» атты ағылшын тілінің аға оқытушысы, педагогика магистрі, белгілі ғалым Нияз Тобышпен кездесу өтті.

6 желтоқсан күні Облыстық музейде Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығына орай «Ұлы дала елі – Тәуелсіздіктің 25 негізі» атты іс-шаралар жоспары аясындаШ. Есенов атындағы КМТжИУ-нің ағылшын тілінің аға оқытушысы, педагогика магистрі, белгілі ғалым  Нияз Тобышпен кездесу өтті.

Кездесу барысында Нияз Тобыштың Тәуелсіздік жылдарында Қазақ Еліне қосқан ұшан-теңіз еңбегі хақында сөз қозғалды. Сондай-ақ, қазақша-парсыша-ағылшынша жазылған тілашар және аударма кітаптарымен таныстырылып, Иран қазақтары жөнінде әңгіме өрбіді.

Еліміз егемендік таңын қарсы алып, Тәуелсіздіктің туын көтергеніне міне, биыл 25 жыл толып отыр. Қазақстан мемлекет тарапынан арнайы қаржы бөліп, шетелдегі қандастарын атамекенге оралтумен жүйелі түрде айналысып келе жатқан әлемдегі төрт (Израиль, Германия мен Ресей, Қазақстан) елдің бірі.

Жарияланған күні: 06-12-2016

Асыл сөзді іздесең, Абайды оқы ерінбе!

Әбіш Кекілбайұлы атындағы Маңғыстау облыстық тарих-өлкетану музейінде қазақтың бас ақыны, данышпан ойшылы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығына арналған «Абайды оқы, ой толға!» атты әдеби - танымдық шара өтті.

Жарияланған күні: 20-02-2020

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің Хиуаға сапары.

Қараша айының 18 - 24 күндері Өзбекстан елінде Қазақстан жылы шарасы аталып өтті.

Жарияланған күні: 28-11-2019