Мақсұт Сұлтанұлы Нұрқабаевтың «Менің Маңғыстауым» атты фотокөрмесі

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану мұражайында Мақсұт Сұлтанұлы Нұрқабаевтың «Менің Маңғыстауым» атты  фотокөрмесінің ашылу салтанаты өтті. Көрмеде республикаға танымал суреткердің бұрын-соңды еш жерде жарияланбаған 30-дан аса туындылары жұртшылық назарына ұсынылады.

Нұрқабаев Мақсұт Сұлтанұлы – Маңғыстау мәдениеті мен өнері саласының ардагері, тарихи-мәдени ескерткіштерді қалпына келтіруші, Қазақстанның еңбек сіңірген мәдениет қызметкері. Еңбек жолын «Қазреставрация» бірлестігінің жобалау шеберханасында сызушыдан бастап бас архитекторға дейін көтерілген. 1980 ж «Маңғышлақ реставрация» реставрациялау шеберханасының басшысы, облыстық тарихи-өлкетану мұражайының директоры, облыстық тарихи-мәдени қорықтың директоры қызметін атқарған.  1990-1991 жж  Нұрқабаев жобасы және тікелей басшылығы бойынша ақын Қашаған Күржіманұлының  кесенесі, 1992 ж Барақ батырдың мавзолейі, 1995-1996 жж Астрахан облысы Алтынжар ауылында сазгер Құрманғазы Сағырбайұлының мавзолейі, сондай-ақ, Мақаш әкімнің, Малайсары бидің, Оңайата әулиенің, Темірбаба әулиенің, Түмен ақынның, Иса батырдың кесенелері мен Шетпе кентіндегі мешітін салуға ат салысты. «Парасат» ордені  және «Ерен Еңбегі үшін» медалімен наградталған.

Жарияланған күні: 02-04-2015

Асыл сөзді іздесең, Абайды оқы ерінбе!

Әбіш Кекілбайұлы атындағы Маңғыстау облыстық тарих-өлкетану музейінде қазақтың бас ақыны, данышпан ойшылы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығына арналған «Абайды оқы, ой толға!» атты әдеби - танымдық шара өтті.

Жарияланған күні: 20-02-2020

Маңғыстау облыстық тарихи-өлкетану музейінің Хиуаға сапары.

Қараша айының 18 - 24 күндері Өзбекстан елінде Қазақстан жылы шарасы аталып өтті.

Жарияланған күні: 28-11-2019